Interton Egyetem: Miami Twice

A szokásoktól eltérően - és a téma horderejének megfelelően - idén ismét a mesterséges intelligencia volt a téma. A helyszín a Rubin Hotel volt, ahol előadóink különböző aspektusokból vizsgálták a témát a művészettől, a társadalmi hatásokon keresztül a jogi háttérig:
Szauder Dávid
Ezt követően „Me, Myself and AI: Eszköz, alkotótárs vagy kreatív diktátor” címmel tartott előadást Szauder Dávid (AI művész), aki Németországban él, ám munkáit világszerte ismerik és elismerik. Dávid az előadás során alkotásain keresztül rendkívül szemléletes módon mutatta be, hogy 20 éve dolgozó média művészként hogyan él együtt a mesterséges intelligenciával, és az hogyan vált az elmúlt 3 évének központi szereplőjévé. A rengeteg érdekesség mellett a The Washington Post címlapján megjelent munkájára is kitért.
Dr. Ződi Zsolt
Ezután Dr. Ződi Zsolt (kutató, az NKE Információs Társadalom Kutatóintézetének tudományos főmunkatársa) következett az előadók sorában, aki „MI Szabályozás: Az EU Öngólja?” címmel tartott előadást. Az előadás során kiderült, mely pontokkal kapcsolatban lehetünk elégedetlenek a mesterséges intelligenciát érintő új EU szabályozás miatt, valamint ennek okairól és hátteréről is beszélt. Többek között azt is megtudhattuk, egyáltalán miért kell szabályozni a mesterséges intelligenciát, és Európán kívül más kontinenseken hogyan oldják meg ezt a kérdést.
Koscsó Ferenc
Az ebédszünet után Koscsó Ferenc (mérnök és MI-szakértő) „A mesterséges intelligencia aprópénzre váltása a médiában” című előadása nyitotta a délutáni programot. Ferenc a 90-es évek eleje óta foglalkozik televíziós rendszerintegrációval, előadásában többek között szó esett a mesterséges intelligencia felhasználásáról a média- és filmiparban, valamint bemutatott egyéb, a médiához kapcsolódó mesterséges intelligencia programokat.
Köszönjük mindenkinek a részvételt és reméljük, hogy jövőre is találkozunk!